Новини

Саме до такого висновку дійшов Касаційний цивільний суд, розглядаючи справу № 214/5776/17.

А саме, суд зробив наступні висновки:

 • У відповідності до Постанови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про встановлення тарифу на транспортування природного газу та про встановлення тарифу на послуги з розподілу природного газу», до встановленого тарифу вже включено вартість витрат на встановлення лічильників населенню.
 • Оскільки позивачі у даній справі сплачували за такими тарифами, відповідач, в даному випадку, організація, яка надає послуги - ПАТ «Криворіжгаз», зобов`язаний надавати оплачені послуги і встановити лічильники у квартирах, що узгоджується із ч.1 ст.6 ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».
 • Відтак, відмова встановити індивідуальні лічильники суперечить вимогам законодавства.

  Досліджуючи, за чий же рахунок мають проводитися відповідні роботи, Касаційний цивільний суд керувався ч. 1 ст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», де визначено такі джерела:

  • кошти суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл газу у регіоні;
  • кошти відповідного бюджету або інші не заборонені джерела.

  Таким чином, саме на Відповідача, як надавача послуг, покладений обов`язок встановлення лічильників газу, лише він повинен вживати заходів щодо залучення джерел фінансування цих робіт, а тому покладання такого обов'язку на споживачів неправомірне.

Якщо Ви зіткнулися із подібними проблемами або ж Вам потрібна консультація з приводу можливих спорів із надавачами аналогічних послуг – звертайтеся за номером, який вказано у контактах даного сайту!