Консультація адвоката онлайн

Дайте будь-ласка пораду. Виконавча служба Центрального ДВС м. Вінниці переправило виконавчий лист про стягнення заборгованості до Шевченківського ДВС м. Києва, оскільки там боржник працює. Чи правомірно Вінницький ДВС надіслав ВП до іншого органу? Чи є можливість залишити його тут, у Вінниці?

Вітаю! На допомогу Вам приходить ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження", згідно якої, виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.

Тобто, лише Ви, як стягувач маєте вирішувати який з уповноважених органів ДВС має виконувати рішення суду.

При цьому, ч. 4 вищезгаданої мною статті передбачено, що у разі необхідності проведення перевірки інформації про наявність боржника чи його майна або про місце роботи на території, на яку не поширюється компетенція державного виконавця, державний виконавець доручає проведення перевірки або здійснення опису та арешту майна відповідному органу державної виконавчої служби.

Таким чином, вчинені Центральним ДВС м. Вінниці дії містять ознаки порушення ними Закону України "Про виконавче провадження", а тому запрошую Вас до мого офісу, з метою надання Вам правового захисту та відновлення порушеного права.

З повагою, адвокат Роман Люлик!

on Середа січня 29 by Роман