Консультація адвоката онлайн

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи маю я право на компенсацію відшкодування за пошкоджені шини мого автомобіля після наїзду на відкритий люк? Та хто має відповідати за таке пошкодження?

Доброго дня! Хочу звернути Вашу увагу, що саме власники доріг відповідають за безпечні умови руху на дорогах у їх віданні, що встановлено ч.1 ст.24 ЗУ «Про дорожній рух».

Що стосується експлуатаційного стану доріг, то вимоги до їх безпечності встановлені ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану».

В свою чергу, люки оглядових колодязів повинні відповідати ГОСТ 3634. Відхилення висотної позначки кришки люка щодо рівня покриття проїзної частини не може перевищувати 1,0 см (п. 3.1.7 ДСТУ 3587-97).

Водночас, утримання дорожніх об`єктів у державній власності здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління «Укравтодору», а тих, що у комунальній власності, - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями (п.2 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони).

Таким чином, у випадку пошкодження автомобільних шин чи інших частин ТЗ внаслідок наїзду Вами на відкритий люк, саме комунальне підрядне спеціалізоване підприємство по ремонту і будівництву автошляхів Вашого регіону є балансоутримувачем дороги, де сталась автопригода, а відтак саме вказана організація має здійснювати постійний контроль за станом дороги і каналізаційних споруджень на ній. Допущена ним бездіяльність є правовою підставою для відшкодування завданої Вам майнової шкоди.

Для детальнішого вивчення Вашої ситуації, а також з метою захисту порушеного права, прошу зв'язатися зі мною за номером, який вказано у Контактах даного сайту.

З повагою, адвокат Роман Люлик!

on Вівторок січня 14 by Роман