Консультація адвоката онлайн

Шановний адвокате, підкажіть! Я купив квартиру, але в ній прописаний колишній мешканець, син продавця. В договорі купівлі-продажу написано, що він має виписатися протягом 30 днів після укладення договору. Пройшло вже півроку, а він не бажає виписуватися. Як бути? Був у юристів, ті кажуть що треба чекати рік, а потім йти в суд..

Вітаю на моєму сайті і дякую за запитання!

Перш за все слід повідомити, що відповідно до статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Разом з тим, продавши Вам квартиру, попередній власник втратив право користування даним житловим приміщенням. Так само дане право втратив і його син, який з невідомих причин не бажає самостійно зніматися з реєстрації.

А відтак, у Вас є всі підстави для звернення до суду із позовною заявою про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщення.

При цьому, слід посилатися на положення ч. 1 ст. 317 Цивільного кодексу України, де визначено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно статті 319 Цивільного кодексу України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Що стосуєтсья осіб, які Вам радили чекати один рік та йти до суду, то мабуть, мова йшла про ст. 405 Цивільного кодексу України, відповідно до якої, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Дана норма аж ніяк не може бути застосована до ситуації, яка у Вас склалася

Виходячи з викладеного, запрошую Вас до свого офісу для можливості надати Вам відповідну правову допомогу з відновлення порушеного права, шляхом звернення до суду із відповідною позовною заявою!

З повагою, адвокат Роман Люлик!

on Середа січня 29 by Роман